Čo je tepelné čerpadlo?

Čo je tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo je moderný a ekologický spôsob vykurovania a ohrevu TUV, ktorý výrazne šetrí Vašu peňaženku.

Ponúkame Vám tepelné čerpadlá japonského výrobcu Daikin, ktoré sú zárukou efektívnosti, kvality a spooľahlivosti.

Výhody tepelného čerpadla

  • 80% zníženie spotreby energie v domácnosti znamená významnú úsporu nákladov a rýchlu návratnosť investície.
  • Chránite životné prostredie.
  • Ušetrenie nákladov spojených s vybudovaním plynovej prípojky, komína, revízie plynového alebo elektrického kotla.
  • Pri prevádzke tepelného čerpadla nehrozí nebezpečie výbuchu či vznietenie alebo otrava oxidom uhličitým.

Pre koho je tepelné čerpadlo určené?

Tepelné čerpadlo je ideálnym riešením pre novostavby kde sa plánuje podlahové vykurovanie. Tepelné čerpadlo je určené aj pre staršie stavby s existujúcim podlahovým vykurovaním alebo s nízkotepelnými radiátormi.

Princíp tepelného čerpadla

Všetko začína slnkom, ktoré je obrovským a nevyčerpateľným zdrojom energie. Slnko zohrieva našu atmosféru a vonkajšiu vrstvu zemskej kôry. Počas jedného roka dopadne na Zem vyše 50-krát viac energie ako je celková spotreba energie na našej planéte.

V lete je tepelná energie nahromadená vo vzduchu citeľná. Avšak vo vzduchu je obrovské množstvo tepelnej energie aj v zimnom období. A to nielen v južanských krajinách ako napríklad Taliansko, ale aj v krajinách severských ako Švédsko alebo Nórsko, kde už teraz majú tisícky domov tepelné čerpadlá.

Tepelné čerpadlo potrebuje len zdroj tepla (vonkajší vzduch), dva výmenníky tepla (jeden na odoberanie a jeden na odovzdávanie tepla) a relatívne malé množstvo pohonnej energie, ktorá systém udržiava v chode. Tepelné čerpadlo odoberá tepelnú energiu zo vzduchu. Táto teplota je následné zvýšená a odovzdaná do média, ktorým je voda vo vykurovacom systéme nízkoteplotných radiátorov či podlahového kúrenia. Medzi týmito dvoma médiami sa teplo prenáša prostredníctvom pracovnej látky.

Pracovná látka prúdi cez výparník, odoberá teplo zo vzduchu a vyparuje sa. Kompresor odsaje vyparenú pracovnú látku a v kondenzátore ju stlačí späť do kvapalného stavu. Keď stlačíte plyn, tepelná energia sa v plyne koncentruje spolu s molekulami a výsledkom je, že teplota rastie. Toto teplo je použité na ohrev vášho domu a na ohrev teplej úžitkovej vody.

V prípade záujmu o tento ekologický spôsob vykurovania nás kontaktujte.

Sortiment značiek